Niedziela 3 grudnia 2023r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieciom poświęcimy medaliki.
  2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Adwent ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi i jest czasem, w którym uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.
  3. Pomocą niech będą okresowe nabożeństwa: Roraty – Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiać będziemy każdego dnia o godz. 7:00 rano, a w środę i sobotę o godz. 18:00 oraz Rekolekcje Adwentowe, które odprawimy od 21 do 23 grudnia.
  4. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. W tę uroczystość 8 grudnia przeżyjemy nabożeństwo „Godzina łaski”, które rozpocznie się o godz. 11:45 do godz. 13:00. Matka Boża zaprasza do modlitwy w intencjach własnych, najbliższych, o nawrócenie grzeszników i ocalenie dusz idących na potępienie.
  5. Ofiar na wsparcie naszej parafii w listopadzie wpłynęło od 59 Rodzin. Przekazaliśmy ofiarę w kwocie 7810zł. Serdeczne Bóg zapłać. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
  6. Caritas jak co roku przeprowadza akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach którego rozprowadza świece, a ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla dzieci.
  7. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.
  8. Za tydzień II Niedziela Adwentu, w tę niedzielę Kościół przeprowadza zbiórkę do puszek, jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Gość Niedzielny nawiązujący w Adwencie do nawrócenia i Gość Niedzielny – dwumiesięcznik Historia Kościoła, ukazujący fakty zbawcze w naszej historii. Ponadto można nabywać: świece, Opłatek przy wyjściu z kościoła, ale też w zakrystii i kancelarii parafialnej oraz karty świąteczne.