Niedziela 27 listopada 2022r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Adwent ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludźmi i jest czasem, w którym uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.
  2. Pomocą niech będą okresowe nabożeństwa – Roraty – Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy w środę i sobotę o godz. 18.00, oraz Rekolekcje Adwentowe, które odprawiamy od 16 do 18 grudnia.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca . Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00, a w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. W środę – 30 listopada swój dzień patronalny, dzień imienin obchodzi ks. Andrzej. Na Mszę świętą w jego intencji zapraszamy na godz.18:00.
  5. „Caritas” jak co roku przeprowadza akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w ramach którego rozprowadza świece; ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla dzieci.
  6. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii – Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Za tydzień druga Niedziela Adwentu. W tę niedzielę Kościół przeprowadza zbiórkę do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie – za dar serca Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę, ale po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  9. Dzisiaj spotkanie różańcowe po Mszy św. o godz.16:00.
  10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny ze zdrapką adwentową, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny z kalendarzem na 2023 rok. Można też nabywać opłatek przy wyjściu z kościoła, bądź w zakrystii, czy też w kancelarii parafialnej.