Niedziela 2 stycznia 2022r. – Ogłoszenia

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 16:00. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieci, które w grudniu nie mogły być na poświęceniu medalików, to poświęcimy im medaliki w przyszłą niedzielę.
 2. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
 3. Ofiar na wsparcie naszej świątyni w grudniu wpłynęło od 63 Rodzin. Przekazaliśmy ofiarę w kwocie 7600zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszego domostw kreślimy imiona Mędrców ze Wschodu – Kacper, Melchior i Baltazar, dodając cyfry Roku Pańskiego. Msze Święte odprawimy jak w niedzielę, modląc się w intencji misji, a ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje.
 5. Od jutra 3 stycznia rozpoczynamy nasze spotkania kolędowe, które z rodzinami będziemy przeżywać na Mszy Świętej o godz. 18:00. Podczas tej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji tych Rodzin, by Bóg błogosławił nasz dom, Rodzinę i wspierał potrzebnymi łaskami. Przy wyjściu z kościoła będą przygotowane modlitwy, które można zabrać i po powrocie do domu wspólnie odmówić je w mieszkaniu, a następnie poświęcić mieszkanie. Rodziny, które uznają to za stosowne, to podczas Mszy Świętej będzie można przekazać ofiary na potrzeby naszej parafii, tak jak czyniliśmy to podczas wizyty kolędowej.
 6. Te Rodziny, które chciałyby, by wizyta kolędowa była w ich mieszkaniu, domu, tradycyjna, to prosimy złożyć formularz zgłoszeniowy od danej Rodziny. Formularz można pobrać (tutaj) lub zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła.
 7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej.
 8. W Uroczystość Trzech Króli odbędzie się XI Orszak Trzech Króli w Płocku. O godz. 11:00 spotkanie przed Ratuszem, przemarsz i o godz. 12:00 Msza Święta w Stanisławówce. Bliższe informacje są na plakacie przy wyjściu.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 18:00.
 10. W tym tygodniu na spotkanie kolędowe zapraszamy:
 • Poniedziałek 3 stycznia – mieszkańców z ulicy: Wyszogrodzka, Jesienna – ale tylko domy jednorodzinne, Gronowa, Zaścianek, Łąkowa i Torowa.
 • Wtorek 3 stycznia – mieszkańców z ulicy: Gęsia, Letnia, Żabia, Błotna, Wspólna, Kolberga, Kopernika, Stodółkiewicza, Graniczna, Otolińska, Oksińskiego, Wilgi i Zagajnik.
 • Środa 4 stycznia – mieszkańców z ulicy Braci Jeziorowskich nr 2, 3, 5, 6, 7 i 8.
 • Piątek 7 stycznia – mieszkańców z ulicy Braci Jeziorowskich nr 9, 11, 13, 15 oraz z ulicy Gintera nr 1, 2 i 3.
 • Sobota 8 stycznia – mieszkańców z ulicy Gintera nr 4, 5, 6, 8 i 10.