Spotkania kolędowe – informacje

Od poniedziałku 3 stycznia rozpoczęliśmy nasze spotkania kolędowe. Przeżywamy je podobnie, jak rok temu. Na spotkania zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na konkretny dzień na Mszę Świętą o godz. 18:00. Podczas Mszy Świętej modlimy się w intencji naszych Rodzin, by Bóg błogosławił nasz dom, Rodzinę i wspierał nas potrzebnymi łaskami.

Nasze mieszkanie przygotujmy tak, jak na wizytę kolędową, a więc: Pasyjka, świece, kropidło i naczynie na wodę święconą. Gospodarz domu, po odmówieniu przewidzianych modlitw poświęci poszczególne mieszkania. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu, dobrze by było, gdyby Rodzina znalazła czas na rozmowę przy wspólnym posiłku.

Rodziny, które uznają to za stosowne, to podczas Mszy Świętej będzie można przekazać ofiary na potrzeby naszej parafii, tak jak czyniliśmy to podczas wizyty kolędowej. W tym miejscu chcielibyśmy złożyć serdeczne Bóg zapłać za ofiary przekazywane również na konto parafialne. Jeśli ktoś – w duchowej łączności, chciałby taką ofiarę przekazać, to może to uczynić poprzez wpłatę – przelew na konto bankowe parafii.
Przypominamy numer konta:
Santander Bank Polska S.A. 21 1090 1333 0000 0000 3302 3118
Można także pobrać druk wpłaty lub skorzystać z Foto-wpłaty skanując kod aplikacją mobilną swojego banku:

 

 

Na każdym spotkaniu kolędowym – przy wyjściu z kościoła będą przygotowane koperty z propozycją modlitwy, którą odmówimy podczas poświęcenia naszego domu, mieszkania. Można będzie też zabrać ze sobą kredę i kadzidło poświęcone w Uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli). Zgodnie z tradycją pobłogosławioną kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy wcielonego Syna Bożego. Nasze mieszkania napełniamy wonią kadzidła na znak, że wszystko pragniemy czynić na Chwałę Boga. Przy wyjściu z kościoła są też przygotowane słoiczki z wodą święconą.

Do pobranialiturgia-wieczoru-koledowego-2022.pdf

Te Rodziny, które chciałyby, by wizyta kolędowa była w ich mieszkaniu, domu, w formie tradycyjnej, to prosimy złożyć formularz zgłoszeniowy od danej Rodziny. Formularz można pobrać (tutaj) lub zabrać ze sobą przy wyjściu z kościoła.

Bóg narodził się w stajni betlejemskiej, zamieszkał pośród nas. Otwierając nasze domy, pragniemy Go zaprosić, aby Jego miłość stała się naszym udziałem. W Jego mocy i mądrości chcemy ciągle wzrastać, aby Bożym pokojem i Jego miłością wzajemnie się obdarzać i wzrastać do pełnego z Nim zjednoczenia teraz i w wieczności.

Zaproszony Bóg niech Wam Błogosławi.
Duszpasterze.