Niedziela 27 października 2019r. – Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła

  1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.
  2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Na płockich cmentarzach Msze Święte będą odprawiane: na cmentarzu zabytkowym o godz. 10:00, na katolickim o godz. 12:00, na Komunalnym i Prawosławnym o godz. 11:00. Na Cmentarzu Komunalnym modlitwom w tym roku przewodniczy nasza parafia.
  3. W sobotę Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych ? Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 17:15 pomodlimy się za zmarłych, którzy w tym Roku odeszli od nas i za tych, których polecamy w wypominkach jednorazowych i za nich o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą. Pamiętajmy o naszych zmarłych, ofiarujmy im dar Mszy Świętej, czy też módlmy się za nich w rocznych wypominkach.
  4. W tym tygodniu w Uroczystość Wszystkich Świętych przypada pierwszy piątek miesiąca, chorych z tej racji odwiedzimy w najbliższy czwartek od godz. 8:00. W sobotę ? pierwsza sobota miesiąca, na nabożeństwo wynagradzające za nasze grzechy zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  5. Listopad to miesiąc, w którym szczególną pamięcią modlitewną otaczamy naszych bliskich zmarłych. Dlatego chcemy polecić w modlitwie dobremu Bogu Tych, którzy po ludzku patrząc odeszli z tego świata za wcześnie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Katedralnej w Płocku 3 listopada 2019r. o godz. 16:00, w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej.
  6. Stowarzyszenie Starówka Płocka informuje, że w ramach akcji Ratujmy Płockie Powązki, w dniach 1-2 listopada br. Przed płockimi cmentarzami będzie prowadzona kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan.
  7. Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej pragnie przekazać informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzu komunalnym w Płocku. Które linie autobusowe i w jakich godzinach będą kursować ? te informacje są wywieszone w gablocie i znajdują się również na stronie Urzędu Miasta Płocka.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: nowy numer Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny z filmem Bernardetta ? Cud w Lourdes. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.