Niedziela 2 grudnia 2018r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Podejmowana tematyka, to ?Misja w mocy Bożego Ducha?, a hasłem tego roku będzie ?W mocy Bożego Ducha?.
 2. Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Radosny czas oczekiwania narodzenia Jezusa Chrystusa, czas postu i umartwienia, a także okresowe nabożeństwa: Roraty ? Msze ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy w środę i sobotę o godz. 18:00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.
 4. W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. W tę uroczystość od godz. 12:00 do 13:00 przeżyjemy nabożeństwo ? Godzina Łaski, w którym Matka Boża zaprasza do modlitwy w intencjach własnych, najbliższych, o nawrócenie grzeszników i ocalenie dusz idących na potępienie.
 5. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
 6. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, początek o godz. 18:00.
 7. Ofiar na prace przy naszym kościele w listopadzie wpłynęło od 125 Rodzin, złożyliśmy ofiarę w kwocie 13940zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Caritas jak co roku organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i w ramach tego rozprowadza świece. Ofiary przeznaczone są na pomoc, którą prowadzi Caritas dla dzieci.
 9. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii ? Bóg zapłać.
 10. Za tydzień II Niedziela Adwentu, w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za dar serca Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Pani Organistka z Opłatkiem będzie w tym tygodniu na ul. Jesiennej, Spółdzielczej i Gintera, a w sobotę na ul. Wspólna, Wyszogrodzka, Łąkowa, Torowa, Błotna i Żabia.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieci będą miały poświęcenie medalików.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny z lampionem na tegoroczne Roraty i o św. Mikołaju ? czy był prawdziwy, czy zmyślony; oraz Gość Niedzielny, a w nim cykl adwentowy poświęcony darom Ducha Świętego ? jak je rozumieć?