Niedziela 18 listopada 2018r. – Ogłoszenia

XXXIII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. Możemy jeszcze zapisywać na wypominki roczne za naszych zmarłych, wyrażając im naszą wdzięczność.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  4. Dzisiaj po Sumie poświęcimy opłatek na stół wigilijny. Opłatek przypomina nam hostię używaną do sprawowania Mszy Świętej, a także chleb spożywany każdego dnia. W sposób uroczysty opłatkiem będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Opłatek przyjęty z parafii jest również symbolem jedności rodziny parafialnej. A ofiary przy tej okazji składane będą wsparciem prac w naszym kościele. W tym tygodniu pani organistka z opłatkiem będzie na ul. Lachmana.
  5. Nasi ministranci wczoraj biorąc udział w rozgrywkach dekanalnych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli pierwsze miejsce. Gratulacje z osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.
  6. W naszym mieście sprawowane są niedzielne Msze Święte z udziałem młodzieży w kościele Krzyża Świętego na Podolszycach Północnych i w Stanisławówce o godz. 20:00. Od 2 grudnia (pierwsza niedziela Adwentu) do tych dwóch miejsc dołączy kościół św. Jana Chrzciciela. Msze Święte z udziałem młodzieży będą odprawiane o godz. 20:00. Wyjątkowo w Adwencie godzinę przed Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi.
  7. Dom Rekolekcyjny Studnia w Płocku zaprasza na sesję formacyjną ? Jak podejmować duże i małe decyzje? Sesja odbędzie się w dniach 29-31 grudnia br., a poprowadzi ją o. Leszek Mądrzyk SJ. Po Sesji zapraszamy chętnych na zabawę sylwestrową. Szczegóły i zgłoszenia przez stronę studnia-rekolekcje.pl i pod nr tel. 603-600-862.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej z kalendarzem, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny z komiksem Skauci Niepodległej oraz Gość Niedzielny z artykułem ? Bóg zaprasza nas do współpracy mimo naszych słabości i grzechów, jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy?