Pielgrzymka do Skępego

167 (387) Piesza Pielgrzymka z Płocka do Skępego

Trwają przygotowania do 167 (387) Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Skępego.

Pielgrzymka wyruszy w czwartek 6. września po Mszy Św. o godz. 6.30, której będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera.

Przypominamy, że jest to pielgrzymka całego miasta, a także i okolicznych miejscowości, w której dziękujemy Matce Bożej za ocalenie Płocka przed straszliwą zarazą, która panowała 167. lat temu. Chcemy wypełnić przyrzeczenia naszych praojców i jednocześnie wypraszać łaski potrzebne w naszym codziennym życiu. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

Zapisy na pielgrzymkę i na wyjazd autokarowy do sanktuarium w Skępem – w dniu 8 września – przed Płocką (Kolegiatą) Farą od soboty 1 września 01 do 05 września br. w godz. 17.30 ? 18.30 i w niedzielę od godz. 10.00 do 13.00.

Koszt uczestnictwa (od kilku lat bez zmiany) wynosi 20 zł i obejmuje: koszt przewozu bagażu, znaczek i drobne pamiątki. Ci, którzy idą pierwszy raz otrzymają śpiewnik.

W dniu 8 września (w dzień odpustu) organizujemy wyjazd autokarami do Skępego dla osób, które nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce pieszej. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed Fary, wyjazd ze Skępego około godz. 17.00. Cena biletu ze znaczkiem ? 25 zł, a bez znaczka 20 zł.

Zachęcamy Parafian i mieszkańców Płocka do odprowadzenia pielgrzymów.

Zachęcamy także do odwiedzania pielgrzymów na szlaku wędrówki. W czwartek 6. września zapraszamy na Apel Jasnogórski w Bożewie o godz. 19.30. Natomiast w piątek w Żurawinie o godz. 9.40 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych pielgrzymów Skępskich.

Odpowiedzialnym za Pielgrzymkę jest Pan Wojciech Popielski, a przewodnikiem całej pielgrzymki i grupy białej jest ks. Arkadiusz Czubakowski. Przewodnikiem grupy błękitnej jest ks. Mariusz Majczak z Parafii Ducha Św.

Powracających Pielgrzymów przywitamy w niedzielę 10 września o godzinie 16.30 przy kościele Ducha Św., skąd przejdziemy do Kolegiaty na Mszę Św. o godz. 18.00 na zakończenie pielgrzymki, której będzie przewodniczył Ksiądz Infułat Wojciech Góralski.

Msza Św. dziękczynna dla pątników Skępskich i ich rodzin we wtorek 11 września o godz. 11.00.

Zapraszam na pielgrzymkę rowerową do Skępego w piątek 08 września br.

Informacje o pielgrzymce znajdują się na http://www.pielgrzymkaskepe.pl/ i na tablicy ogłoszeń.