Niedziela 27 maja 2018r. – Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Do końca maja trwają nabożeństwa majowe, a od pierwszego czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, a odprawiać je będziemy po Mszy Świętej o godz. 18:00 ? wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiewana litania do Serca Pana Jezusa.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.
  3. W piątek Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za nasze dzieci, wypraszając dla nich mądrość i odpowiedzialność.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Dziękczynienia za dar Bożej Opatrzności i wznoszenie świątyni Bożej Opatrzności. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ten cel.
  5. W przyszłą niedzielę 3 czerwca obchodzić będziemy Płockie Święto Rodziny pod hasłem: Polska Rodziną Silna. Bliższe informacje są na plakacie i ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.
  6. Kończy praktykę w naszej parafii Diakon Sławomir Ambroziak i rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie przed święceniami kapłańskimi. Duch Święty niech umacnia i oświeca w tym przygotowaniu ? Szczęść Boże.
  7. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania dzieci do tej Uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, którzy troszczyli się o dobre wychowanie i przygotowanie ich dziecka do spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Dziękujemy katechetom, wychowawcom za włożony trud w przygotowanie tych dzieci do tej Uroczystości. Dziękujemy p. Marii za dekorację kościoła i ułożenie kwiatów. Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy pracowali przy sprzątaniu naszego kościoła na tę Uroczystość. Wszystkim za wszelkie dobro ? serdeczne Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą spotykały się na Mszy Świętej o godz. 18:00. Zdjęcia grupowe i pojedyncze będą robione jutro – w poniedziałek od godz. 16:00. Kto chciałby nabyć film z dzisiejszej uroczystości, to można się będzie zapisać jutro po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało odprawiać będziemy o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tradycyjnie: ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kościoła. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Odpowiedzialni będą: za ołtarz pierwszy mieszkańcy ul. Żabiej, Błotnej i Łąkowej; za ołtarz drugi mieszkańcy ul. Gronowej, Jesiennej, Letniej i Gęsiej; za ołtarz trzeci mieszkańcy ul. Piaska i Lachmana; za ołtarz czwarty mieszkańcy ul. Gierzyńskiego, Dobrowolskiego i Gintera. Bardzo prosimy o jak największe zaangażowanie w przygotowaniu ołtarzy wszystkich parafian, uczyńmy to naszą wspólną sprawą. W tę uroczystość zapraszamy całą asystę procesyjną, a także dzieci z Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Wszystkie dziewczynki, które będą sypały kwiatami podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji. Gdy w naszych mieszkaniach będą osoby zbierające ofiary na kwiaty i dekorację ołtarzy, okażmy im nasze zrozumienie.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a w Gościu Niedzielnym ? o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej – 27 maja 2018r. Galeria zdjęć:

Pierwsza Komunia Święta 27 maja 2018r. – Galeria zdjęć