Niedziela 29 października 2017r. – Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła

 1. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i wtorek odprawimy o godz. 17:15.
 2. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Na płockich cmentarzach Msze Święte będą odprawiane: na Cmentarzu Zabytkowym o godz. 10:00, na Katolickim o godz. 12:00, na Komunalnym o godz. 11:00 i na Prawosławnym o godz. 11:00.
 3. W czwartek dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych ? Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 17:15 pomodlimy się za zmarłych, którzy w tym roku odeszli od nas i za tych, których polecamy w wypominkach jednorazowych i za nich o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą. Pamiętajmy o naszych zmarłych, ofiarujmy im dar Mszy Świętej, czy też módlmy się za nich w rocznych wypominkach.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające za grzechy.
 5. W dniach 1-2 listopada przed płockimi cmentarzami będzie prowadzona kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan ? zorganizowana przez Stowarzyszenie ?Starówka Płocka?.
 6. Listopad to miesiąc, w którym szczególną pamięcią modlitewną otaczamy naszych bliskich zmarłych. Dlatego chcemy polecić w modlitwie dobremu Bogu Tych, którzy po ludzku patrząc, odeszli z tego świata za wcześnie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Katedralnej w Płocku w dniu 5 listopada 2017r. o godz. 16:00 w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej. Eucharystii będzie przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Mirosław Milewski.
 7. W niedzielę 5 listopada 2017r. o godz. 16:00 w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku przy Al. Jachowicza 4 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji tych, którzy odeszli w Płockim Hospicjum pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Mszy Świętej przewodniczył będzie i wygłosi homilię ks. dr Janusz Wiśniewski ? proboszcz parafii św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia w Rogozinie, wykładowca PWSZ w Płocku, współpracujący z jezuitą o. Wacławem Oszajcą i publikujący na łamach Tygodnika Powszechnego. Muzyczną oprawę Mszy Świętej zapewni zespół Bosco Band. Serdecznie zapraszamy Państwa, Waszych Przyjaciół i Znajomych do wspólnej modlitwy.
 8. Komunikat Prezydenta Miasta Płocka:
  Szanowni Państwo. Trwa realizacja najważniejszej inwestycji samorządu ? obwodnicy Płocka. Jednocześnie przebudowujemy ul. Bielską. Z uwagi na trwające prace budowlane oraz ze względu na wzmożony ruch w dniu 1 listopada zostanie zamknięty przejazd z centrum Płocka do cmentarza komunalnego. Zamknięcie nie dotyczy autobusów Komunikacji Miejskiej, taxi oraz pojazdów osób niepełnosprawnych. Przejazd ul. Bielską zostanie zamknięty 1 listopada o godz. 7:00 rano, na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Targową i ul. Sierpecką. Ulica pozostanie zamknięta do godz. 18:00, ale ostateczną decyzję o czasie włączenia przejazdu podejmą policjanci kierujący na miejscu ruchem. Do cmentarza komunalnego będzie można dojechać bezpłatnie autobusami Komunikacji Miejskiej. 1 listopada będzie kursowało sześć specjalnych linii autobusowych. Rozkłady jazdy, wydrukowane na kolorowym papierze, będą dostępne na przystankach autobusowych. Informacja jest też dostępna na stronie internetowej Komunikacji Miejskiej. Osoby, które przyjadą samochodem będą mogły bezpłatnie pozostawić auto na placu Rynexu, który dziś służy jako giełda samochodowa i dalej pojechać autobusem wahadłowym Komunikacji Miejskiej, kursującym co 15 minut. Dojazd samochodami do cmentarza komunalnego będzie możliwy wyłącznie z północy ? od Sierpca i Bielska.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem ? audiobook z drugą częścią powieści ?Quo vadis? Henryka Sienkiewicza oraz Gość Niedzielny, a w nim obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania.