Niedziela 24 września 2017r. – Ogłoszenia

XXV Niedziela zwykła

  1. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy serdecznie całą asystę procesyjną.
  2. Zbliża się listopad ? możemy już zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe za naszych zmarłych.
  3. W czwartek 28 września na ulicach naszego miasta Płocka o godz. 15:00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na terenie naszej parafii będzie to przy zbiegu ulic: Graniczna i Wyszogrodzka za hospicjum oraz Lachmana i Chopina. Kto może to zachęcamy do takiej wspólnej publicznej modlitwy.
  4. W naszej parafii przed uroczystym poświęceniem naszego kościoła odprawimy Misje Parafialne od 8 października do 15 października. A uroczyste poświęcenie kościoła będzie dnia 15 października o godz. 16:00. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w pracach porządkowych przy naszym budującym się kościele. Prośbę na ten tydzień kierujemy do mężczyzn i prosimy o zabranie szpadli, grabi, łopat i młotków. Za okazaną pomoc już składamy serdeczne Bóg zapłać.

    Budowa kościoła – 24 września 2017r.
  5. Dzisiaj spotkanie Różańcowe po Mszy Świętej o godz. 16:00.
  6. Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj wolontariusze zbierają ofiary do puszek, które są wsparciem Caritas, które w hospicjach niesie pomoc nieuleczalnie chorym.
  7. W tym tygodniu nasi ministranci i schola będą docierać do naszych mieszkań z zaproszeniem na misje parafialne i poświęcenie kościoła ? przyjmijmy jako zaproszenie spotkania z Chrystusem.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, May Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem ? audiobook z pierwszą częścią powieści ?Quo vadis? Henryka Sienkiewicza oraz Gość Niedzielny z artykułem o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż, czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają, bo jak mówią ? ślubowali wierność w dobrej i złej doli.