Niedziela 17 września 2017r. – Ogłoszenia

XXIV Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci klas IV, które odnowią Przyrzeczenia Chrzcielne w tym roku szkolnym.
  2. Jutro 18 września obchodzimy uroczystość Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Dlatego jutro na godz. 18:00 zapraszamy dzieci i młodzież, by przez wstawiennictwo Św. Stanisława Kostki wypraszać dla siebie i innych potrzebne łaski i moc Ducha Świętego w zdobywaniu szczytów.
  3. ?Pola Nadziei? to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza opiekę pacjentów w pięciu hospicjach domowych i dwóch hospicjach stacjonarnych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki trzeba po prostu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie, czy miesiące życia ciężko chorych uczynić możliwie najgodniejszymi. Dlatego w przyszłą niedzielę wolontariusze będą zbierać ofiary, które wesprą Caritas w niesieniu pomocy często najbiedniejszym.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, May Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem ? audiobook z pierwszą częścią powieści ?Quo vadis? Henryka Sienkiewicza oraz Gość Niedzielny.