Niedziela 11 grudnia 2016r. – Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieciom poświęcimy medaliki. Za tydzień ? ale po Mszy Świętej o godz. 10:30 z racji Rekolekcji odbędzie się krótkie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. We wtorek przypada kolejna rocznice wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny naszych braciach i siostrach. Również we wtorek 13 grudnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz.20:00.
  3. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie, które odprawiamy w środę i sobotę o godz. 18:00.
  4. Od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Niech w tym pomogą nam nasze Rekolekcje Adwentowe, które odprawimy od 16 do 18 grudnia, a przewodniczył im będzie ks. Marcin Wołczko z Krakowa. Porządek Rekolekcji Adwentowych zamieszczony jest poniżej. Chorych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w rekolekcjach, a chcieliby skorzystać ze spowiedzi adwentowej odwiedzimy w sobotę od godz. 13:00. Chorych można zgłaszać w kancelarii parafialnej lub dzisiaj po Mszach Świętych.
  5. Na spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych, scholi i ministrantów zapraszamy w środę po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  6. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy naszymi ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  7. Pan Organista z opłatkiem w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 15:30 będzie na ul. Spółdzielczej i Jesiennej.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Gość Niedzielny z artykułem ? Grób Pański, gdzie po raz pierwszy można było sfotografować i pokazać światu miejsce, gdzie dokonał się cud Zmartwychwstania. Można także nabywać karty świąteczne i świece Caritas jako Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6zł i 12zł. Nasze dzieci wraz z Rodzicami przygotowały wypieki piernikowe, kiermasz piernikowych ozdób, które można nabywać przy wyjściu z kościoła, a nasze ofiary będą wsparciem wyjazdu wakacyjnego naszych dzieci ze scholi i ministrantów. Przy wyjściu można również zabrać ze sobą program naszych Rekolekcji Adwentowych.

rek_adw_2016c