Niedziela 18 grudnia 2016r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

  1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Jednym z jej elementów jest wieczerza wigilijna, do której zasiadamy wraz z naszymi domownikami. Dzielenie się opłatkiem niech nie będzie tylko pustym obrzędem, ale niech mu towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. Niech będzie to wieczerza postna, bezalkoholowa.
  2. W dniu wigilijnym Msze Święte odprawimy tylko rano o godz. 7:00. Natomiast Mszę Świętą zwaną Pasterką w naszej kaplicy odprawimy o godz. 22:00 i 24:00.
  3. W niedzielę ? Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiać będziemy jak w niedzielę. W poniedziałek drugi dzień świąt. Msze Święte również jak w niedzielę, a ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne.
  4. Kończymy dzisiaj nasze Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie dziękujemy ks. Marcinowi Wołczko za to, że chciał poprowadzić tegoroczne zamyślenia Adwentowe, które ukierunkowały nas na możliwość spotykania się z Chrystusem, który stał się jednym z nas, aby nas odnajdywał przez dar miłosierdzia, przebaczenia, a przez dar miłości prowadził nas po drogach, które pomogą nam spotykać się z drugim człowiekiem, z którym On sam się utożsamia. Dziękując, życzymy, by Chrystusowa miłość i ten pokój serca Księdza docierał do tych, z którymi Ksiądz się spotyka. Szczęść Boże.
  5. Apel Komendanta Policji:

?Zmienne warunki atmosferyczne, ciemna odzież pieszych, pośpiech oraz brak koncentracji u kierowców ? to bardzo niebezpieczne połączenie, skutkujące zwiększoną liczbą wypadków, szczególnie w okresie świąteczno ? noworocznym. Starajmy się być roztropnymi, prawymi, a nade wszystko trzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

Używajmy elementów odblaskowych również w drodze na Pasterkę, a swoją uprzejmością i życzliwością zarażajmy innych ? nie tylko od święta. W Noc Sylwestrową pamiętajmy o roztropnym używaniu fajerwerków, abyśmy w zdrowiu i pełnym szczęściu wkroczyli w Nowy 2017 Rok.

W imieniu własnym, jak i wszystkich policjantów i pracowników Mazowieckiego Garnizonu Policji apeluję i proszę o poszanowanie życia swego i innych uczestników ruchu drogowego, albowiem jest ono największą wartością, jest darem, który każdy z nas otrzymuje tylko raz.?

insp. Tomasz Michułka

  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Gość Niedzielny. Można także nabywać karty świąteczne.