Niedziela 18 września 2016r. – Ogłoszenia

XXV Niedziela zwykła

  1. Dzieci na katechezie otrzymują karty zgłoszeniowe do przyjęcia kolejnych sakramentów. Wypełnione karty możemy złożyć w kancelarii, jak też i po Mszach Świętych.
  2. Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Płocku przy Wyższym Seminarium Duchownym i Ośrodku Naukowo ? Badawczym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oferuje możliwość rozwijania osobistych zainteresowań i miłego spędzania czasu w gronie przyjaciół. Proponujemy ciekawe wykłady i interesujące wycieczki. Zajęcia odbywają się w wybrane piątki od godz. 16:00. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni, niezależnie od wieku oraz posiadanego wykształcenia. Studenci Trzeciego Wieku nie zdają żadnych egzaminów. Dane kontaktowe dla zainteresowanych są umieszczone na plakacie, posiadamy też dla zainteresowanych wizytówki (ul. Nowowiejskiego 2, sekretariat czynny jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 8:00 – 14:00, tel. 24-264-32-62, email ukswplock@o2.pl). Jest to dobry sposób na spędzanie swojego czasu. Organizatorzy serdecznie zapraszają do skorzystania z takich możliwości.
  3. Dzisiaj 18 września ? przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Ten tydzień, jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę z listu Episkopatu, przeżyjemy jako Tydzień Wychowania pod hasłem: ?Miłosierni jak Ojciec?. Dlatego w tym tygodniu na godz. 18:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy: dzieci, młodzież, Rodziców, Nauczycieli. Będziemy wspólnie prosić Boga, aby nam nie zabrakło sił do prowadzenia drugiego człowieka do odkrywania prawdziwych wartości. Dzieci i młodzież w tym tygodniu będą mogły skorzystać ze spowiedzi na rozpoczęcie Roku Szkolnego.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny z wyjątkową grą planszową dla całej Rodziny, Gość Niedzielny z artykułem ?Czy Polacy mieszkający w Anglii mają się czego bać??. Można także nabyć album o Papieżu Franciszku i Kalendarz Rolników z wieloma praktycznymi radami w cenie 25zł.