Niedziela 17 marca 2024r. – Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, a po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i ich świadków.
  2. We wtorek młodzież naszej parafii przeżyje uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18:00, którego udzieli ks. Bp Roman Marcinkowski.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek o godz. 16:30 i 17:30, a Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz. 17:30.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty i dekorację Grobu Chrystusa.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
  6. Dom Rekolekcyjny STUDNIA w Płocku przy ul. Górnej 1 zaprasza 21 marca na kolejne spotkanie z cyklu Laboratorium Idei, temat: Neomarksizm – koń trojański w sercu Europy zachodniej, a w dniach 25-27 marca na Rekolekcje Wielkopostne – Przebaczenie w cieniu krzyża. Początek rekolekcji w Wielki Poniedziałek o godz. 19:30.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny i Gość Extra. Można też nabywać Baranka Paschalnego do święconki oraz karty świąteczne.
  8. Kończymy nasze Rekolekcje Wielkopostne – dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie naszych rekolekcji. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rekolekcjonisty  – ks. Kamila Krakowskiego, który kierując do nas zamyślenia rekolekcyjne pomagał nam otwierać serca na dar Bożego Miłosierdzia ubogacając nas Bogiem, który odnosi zwycięstwo swoją miłością. Dziękując, życzymy by Bóg dalej błogosławił w pracy, a Zmartwychwstały Chrystus umacniał miłość, którą Bóg zawsze zwycięża – Szczęść Boże.