Niedziela 8 października 2023r. – Ogłoszenia

XXVII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. Zbliża się listopad, możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe za naszych zmarłych.
  3. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.
  4. W przyszłą niedzielę 15 października będziemy obchodzić 23 Dzień Papieski. W tym dniu ofiary zebrane do puszek są przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej, a potrzebującej wsparcia materialnego – tak zwane Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. W najbliższy czwartek 12 października przeżyjemy w naszej parafii Dzień Eucharystyczny. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Oprócz indywidualnych modlitw, zapraszamy na wspólne nabożeństwa – o godz. 12:00 Anioł Pański, o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18:00 uroczysta Msza Święta o Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy w tym dniu 12 października, kto tylko może i chce, do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W piątek najbliższy – 13 października przeżyjemy w naszej parafii Odpust Parafialny. Msze Święte w uroczystość odpustową odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 17:15. W tym dniu w sposób szczególny chcemy dziękować za dar naszej parafii – upływają 32 lata i szósta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystą Mszę Świętą odpustową odprawimy o godz. 18:00 i pod koniec Mszy Świętej będzie procesja fatimska w naszym kościele. Dla naszej parafii jest to Uroczystość, dołóżmy wszelkich starań, by znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Uroczystość ta przypada w piątek, dlatego dla naszej parafii w tym dniu nie obowiązuje nas post, uroczystość go znosi.
  7. Za tydzień 15 października do naszej parafii zostaną wprowadzone relikwie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, założyciela Sióstr Służek, które to Siostry mają swój dom zakonny na ul. Granicznej. Będziemy w tym dniu gościć Siostry Służki i o godz. 12:00 będzie uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tej pięknej chwili w naszej parafii na godz. 12:00.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny i Gość Extra poświęcony objawieniom Maryjnym na całym świecie, w tym objawieniom Fatimskim.