Niedziela 23 października 2022r. – Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła

  1. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca, a w kościele Różaniec odprawiamy o godz. 17:15.
  2. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych, pamiętajmy o modlitwie w intencji zmarłych bliskich naszemu sercu. Możemy za tych zmarłych modlić się w wypominkach rocznych, czy jednorazowych.
  3. Dziś w kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. W tym czasie podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą Słowo Boże, jak i tych na glebę serc których jest to słowo zasiewane.
  4. W niedzielę 30 października od godz. 15:00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Łukasiewicza w Płocku przy Al. Kobylińskiego 25 przeżyjemy Bal Wszystkich Świętych – organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami, bliższe informacje są na ulotkach, które możemy zabrać przy wyjściu z kościoła i na plakacie.
  5. Parafia pw. św. Józefa w Płocku razem z płockim oddziałem Wojowników Maryi serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w rekolekcjach „Przygotowanie do Aktu Ofiarowania siebie Jezusowi przez ręce Maryi”. Rekolekcje rozpoczną się 5 listopada 2022 roku i mają charakter indywidualny (każdy uczestniczący odprawia je prywatnie w swoim domu). Ich celem jest zawierzenie całego swojego życia Chrystusowi Panu przez ręce Jego Matki. Złożenie tego aktu będzie miało miejsce 8 grudnia 2022 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, podczas Eucharystii o godz. 18:00 w kościele na „Cholerce”. Rekolekcje odbywać się będą indywidualnie, jednakże zapraszamy na wspólne nabożeństwa w kościele. Spotkanie organizacyjne i wprowadzające odbędzie się w Parafii św. Józefa w niedzielę 30 października po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, a w nim książeczka – Moje siły specjalne; Gość Niedzielny, w którym warto zwrócić uwagę na tekst o posłudze penitencjarzy.