Ślubne informacje

Niestety, mimo zamieszczonych próśb i plakatów, teren naszego kościoła po dzisiejszym ślubie został zaśmiecony poprzez wystrzelenie bardzo drobnego i trudnego do posprzątania konfetti. Drodzy Młodzi, Rodzino i Goście – przychodzicie do Kościoła, który jest czysty, posprzątany i często (we własnym zakresie) nawet udekorowany do Waszej uroczystości. A jakim go zostawiacie?

Dlatego po raz kolejny apelujemy i ponawiamy prośbę dotyczącą ślubów w naszym Kościele:

Bardzo prosimy Rodzinę nowożeńców oraz wszystkich zaproszonych Gości o niekorzystanie z wystrzałowego konfetti.

Pamiętajmy, że Kościół i teren wokół niego są miejscami poświęconymi Bogu i należy zachować bezwzględny szacunek do tego miejsca świętego. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji Rodzinie nowożeńców i  Gościom ślubnym.

Teren Kościoła po uroczystości ślubnej.

Przypominamy również, że o zaistniałym fakcie zaśmiecenia terenu Kościoła może zostać natychmiast poinformowana Straż Miejska. Zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń – Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych.

Alternatywą wystrzałowego konfetti mogą być rzucone drobne pieniądze, które Młoda Para z chęcią pozbiera na nową drogę życia; może być również ryż, który chętnie wydziobią głodne ptaki; a także maszynowe bańki mydlane lub naturalne płatki kwiatów.

Plakat informacyjny dotyczący ślubów w naszym kościele