Niedziela 12 czerwca 2022r. – Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, które odprawiamy po Mszy św. o godz 18.00.
  2. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz 18.00 odbędzię się spotkanie dla osób, które pragną śpiewać w naszym chórze parafialnym – wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  3. W najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, ta Msza św. będzie z udziałem małżeństw z naszego Płocka, które tworzą kręgi Domowego Kościoła – zainteresowane małżeństwa zapraszamy.
  4. Jutro 13 dzień czerwca – na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 20.00.
  5. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się pielgrzymka ogólnopolska Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.
  6. W czwartek uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w Boże Ciało odprawiać będziemy o godz.7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do Czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tradycyjnie: ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kościoła. ołtarze będą w tych samych miejscach. Odpowiedzialni będą za ołtarze:  1- mieszkańcy ulicy: Żabia, Błotna i Łąkowa, 2 – mieszkańcy z ulicy: Gronowa, Jesienna, Letnia i Gęsia, 3 – mieszkańcy z ulicy: Piaska i Lachmana, 4 – mieszkańcy z ulicy: Gierzyńskiego, Braci Jeziorowskich i Gintera. Bardzo prosimy o jak największe zainteresowanie w przygotowaniu ołtarzy wszystkich parafian, uczyńmy to naszą wspólną sprawą. Na tę uroczystość zapraszamy cała asystę procesyjną a także dzieci z I Komunii Św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy dziewczynki, które będą sypały płatkami kwiatów podczas procesji, również te z I Komunii Św. Dla tych dziewczynek będzie próba we wtorek o godz 16.00. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Gdy w naszych mieszkaniach będą osoby, które zbierają ofiary na kwiaty, dekoracje ołtarzy -okażmy im nasze zrozumienie.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny i rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w UE i też Gość Extra poświęcony Eucharystii i cudach Eucharystycznych.