Niedziela 20 marca 2022r. – Ogłoszenia

III Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątek o godz. 16:30 z udziałem dzieci i o godz. 17:30 dla dorosłych, a Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o godz. 17:30.
 3. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Rodziny potrzebujące w naszej parafii.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i dekorację Grobu Chrystusa.
 5. W najbliższy piątek 25 uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną podjąć się Duchowej Adopcji zapraszamy w piątek na Mszę Świętą o godz. 18:00. Msze Święte w piątek o godz. 7:00 i 18:00. Z tą uroczystością mamy do odczytania apel ks. Biskupa:
  Biskup Płocki Piotr Libera, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego uprzejmie informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Biskup Płocki prosi kapłanów naszej Diecezji, by tego dnia odprawili Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, Ks. Biskup Piotr przekazuje wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pasterskie błogosławieństwo.
  Płock, dnia 18 marca 2022 r.Na ten akt poświęcenia zapraszamy wszystkich do naszego kościoła w piątek na godz. 17:00.
 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny i w nim rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie. Można też nabywać karty świąteczne oraz Baranka Paschalnego, a ofiary są wsparciem dzieł, które prowadzi Caritas. Można też nabywać album o Ojcu Pio.