Niedziela 28 listopada 2021r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynający się dziś Adwent ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi i jest czasem, w którym uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Pomocą niech będą okresowe nabożeństwa – Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy w środę i sobotę o godz. 18:00 oraz Rekolekcje Adwentowe, które odprawimy od 17 do 19 grudnia.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00, a w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. We wtorek swój dzień patronalny, dzień imienin, obchodzi ks. Andrzej. Na Mszę Świętą w jego intencji zapraszamy na godz. 18:00.
 4. Caritas jak co roku przeprowadza akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom„, w ramach którego rozprowadza świece. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc dla dzieci.
 5. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Za tydzień II niedziela Adwentu, w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za dar serca – serdeczne Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 8. Przypominamy, że w dniach od 28 lipca do 8 sierpnia 2022r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie m.in. Padwa, Asyż, Pompeje, San Giovani Rotondo. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza.
 9. Bractwo Ludzi Wisły pod wezwaniem św. Barbary zaprasza do Katedry Płockiej w dniu 4 grudnia na godz. 18:00 na Mszę Świętą ku czci patronki płockich wodzianków – kapitan Stanisław Fidelis.
 10. Dzisiaj spotkanie różańcowe po Mszy Świętej o godz. 16:00.
 11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny z kalendarzem na 2022 rok i artykułem o sytuacji na granicy polsko – białoruskiej. Można też nabywać karty świąteczne oraz Opłatek przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i też w kancelarii parafialnej.