Niedziela 2 maja 2021r. – Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna

  1. Wczoraj rozpoczął się maj – miesiąc, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do naszej świątyni każdego dnia na godz. 17:30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.
  3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy różaniec w intencji wszystkich ofiarodawców, którzy swoimi ofiarami wspierają prace przy naszym kościele.
  4. Ofiar na potrzeby naszej parafii w kwietniu wpłynęło od 50 Rodzin, przekazaliśmy ofiarę w kwocie 6380zł.
  5. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jutro odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 12:00 i 18:00.
  6. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej – we wtorek i czwartek, początek spotkań o godz. 16:00. Po spotkaniu we wtorek dzieci będą mogły odebrać swoje stroje pierwszokomunijne.
  7. W niedzielę 9 maja na zakończenie każdej Mszy Świętej w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku na „Górkach” będzie możliwość spotkania z Grzegorzem Czerwickim i wysłuchania jego świadectwa. Wraz z żoną jest autorem książki „Nie jesteś skazany”. To opowiedziana w filmowy sposób historia byłego skazańca, który najpierw wszystko stracił: rodzinę, wolność, o mało nie stracił życia, trafił na 12 lat za kraty, a potem, po wyjściu z więzienia… wszystko wygrał! Jego życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni, choć nikt w więzieniu nie dawał mu na to żadnych szans! Dzięki komu to się udało? Co dokładnie się wydarzyło? Kogo spotkał na swojej drodze? Jak dziś wygląda jego życie? O tym wszystkim opowiada w swojej książce. W czasie spotkania i w naszej parafii można nabyć książkę p. Grzegorza. Serdecznie zachęcamy, ponieważ dochód ze sprzedaży będzie przekazany na pomoc dla Macieja Nowickiego, młodego męża i taty, który walczy o swoje życie. Jest chory na mukowiscydozę. Koszt książki to 30zł. Więcej informacji na profilu Fb i na stronie internetowej Klaretyni Płock.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Można też nabyć album – Święty Prymas Kardynał Stefan Wyszyński w cenie 25zł.
  9. W sobotę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Swój Dzień Patronalny, imieniny obchodzi nasz ks. proboszcz – ks. Stanisław Górski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Zapraszamy także na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji ks. proboszcza.