Niedziela 3 stycznia 2021r. – Ogłoszenia

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 16:00.
 2. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
 3. Ofiar na wsparcie naszej parafii w grudniu wpłynęło od 59 Rodzin. Przekazaliśmy ofiarę w kwocie 6600zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 4. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy imiona Mędrców ze Wschodu – Kacper, Melchior i Baltazar, dodając cyfry Roku Pańskiego. Msze Święte odprawiamy jak w niedzielę, modląc się w intencji misji i ofiary złożone na tace przeznaczone są na misje.
 5. Od jutra – 4 stycznia rozpoczynamy nasze spotkania kolędowe. Przeżywać je będziemy inaczej niż do tej pory. Na spotkania zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na konkretny dzień na Mszę Świętą o godz. 18:00. Podczas Mszy Świętej pomodlimy się w intencji naszych Rodzin, by Bóg błogosławił nasz dom, Rodzinę i wspierał nas potrzebnymi łaskami. Na tę Mszę Świętą bardzo prosimy, aby przedstawiciel Rodziny przyniósł naczynie z wodą, którą poświęcimy podczas tej Mszy Świętej, a po powrocie do domu, Gospodarz domu, po odmówieniu przewidzianych modlitw poświęci poszczególne mieszkania. Nasze mieszkanie przygotujmy tak, jak na wizytę kolędową, a więc: Pasyjka, świece, kropidło i naczynie na wodę święconą. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu, dobrze by było, gdyby Rodzina znalazła czas na rozmowę przy herbacie, czy też uroczystej kolacji. Rodziny, które uznają to za stosowne, to podczas Mszy Świętej będzie można przekazać ofiary na potrzeby naszej parafii, tak jak czyniliśmy to podczas wizyty kolędowej. Przy wyjściu z kościoła będą przygotowane koperty z propozycją modlitwy, którą odmówimy podczas poświęcenia naszego domu, mieszkania.
 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej.
 7. W tym tygodniu na spotkania kolędowe zapraszamy:
 • Poniedziałek 4 stycznia – zapraszamy mieszkańców z ul. Wyszogrodzka, Jesienna – domy jednorodzinne, Gronowa i Zaścianek.
 • Wtorek 5 stycznia – zapraszamy mieszkańców z ul. Łąkowa, Torowa, Gęsia, Letnia, Żabia, Błotna i Wspólna.
 • Czwartek 7 stycznia – zapraszamy mieszkańców z ul. Kolberga, Stodółkiewicza, Kopernika, Graniczna, Otolińska, Oksińskiego, Wilgi i Zagajnik.
 • Piątek 8 stycznia – zapraszamy mieszkańców z ul. Braci Jeziorowskich nr 3, 5 i 7.
 • Sobota 9 stycznia – zapraszamy mieszkańców z ul. Braci Jeziorowskich nr 2, 6, 8 i 9.