Niedziela 27 września 2020r. – Ogłoszenia

XXVI Niedziela zwykła

  1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy o godz. 17:15. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca, czy to we wspólnocie parafialnej, bądź też indywidualnie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zapraszamy w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  3. W najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 10:30 zapraszamy dzieci klas pierwszych i 6-latki, aby poświęcić przybory szkolne.
  4. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieci te spotkają się jeszcze w poniedziałek i wtorek na Mszy Świętej o godz. 18:00. Zdjęcia grupowe i pojedyncze dla tych dzieci będą robione jutro, w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18:00. Wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie tych dzieci wyrażamy słowa wdzięczności.
  5. Dzisiaj spotkanie Różańcowe po Mszy Świętej o godz. 16:00.
  6. W przyszłym roku 2021 minie 30 lat od historycznej wizyty św. Jana Pawła II w Płocku. Powstał Obywatelski Projekt udoskonalenia na Placu Celebry Papieskiej – będzie to rzeźba nawiązująca do ołtarza Papieskiego z 1991 roku. Na ten projekt możemy głosować od jutra – 28 września do 11 października, w sposób szczególny internetowo na projekt pod numerem 33. Bliższe informacje na ten temat są wywieszone na plakacie oraz znajdują się na ulotkach, które każdy z nas może zabrać przy wyjściu z kościoła. W parafii też służymy pomocą, jak zagłosować na ten projekt.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Losservatore Romano, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny. W naszym sklepiku, jak też i w kancelarii można nabywać podręczniki do religii dla 6-latków.
  8. W najbliższą niedzielę 4 października po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.