Niedziela 17 maja 2020r. – Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17:30, serdecznie na nie zapraszamy.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje, a także w intencji narodów głodujących.
 3. Odnowa w Duchu Świętym w najbliższy czwartek zaprasza na Mszę Świętą o Duchu Świętym o godz. 19:00.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przygotowującą nas do jej świętowania, a odprawiać ją będziemy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 5. Jutro 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – jak ogłaszaliśmy, o godz. 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, dodatkowo odprawimy Mszę Świętą o godz. 16:00 i o godz. 21:00 odprawimy Apel Jasnogórski.
 6. Dzisiaj również zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
 7. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne ?Santo subito ? Prorok naszych czasów?, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
  Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
  Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
 8. Zachęcamy do korzystania z czasopism katolickich: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 9. W miesiącach maj i czerwiec kancelaria parafialna czynna jest we wtorki, środy i piątki w godz. 7:30-8:30 i 16:00-17:00.