Życzenia Wielkanocne 2020r.

Życzenia ks. Biskupa Piotra Libery oraz ks. Biskupa Mirosława Milewskiego:

Życzenia naszych duszpasterzy:

Chrystus Zmartwychwstał ? Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

W tym pięknym dniu zwycięstwa mocy, która pokonuje śmierć, przywraca nadzieję, wprowadza pokój ? życzymy by nasze serca przepełniła ufność w moc Boga, który zwycięża.
Chrystusowa droga do zwycięstwa prowadziła przez Krzyż. Współczesność, którą przeżywamy budzi w nas lęk, obawę, niepewność ? i jest to zupełnie zrozumiałe przed epidemią koronawirusa, gdzie ciągle słyszymy o nowych, kolejnych zakażeniach, ofiarach śmiertelnych w świecie i w naszej Ojczyźnie.
Tak bardzo stają się aktualne słowa Chrystusa, który zaprasza nas na swoją drogę, ale ?kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje?.
Potrzeba nam takiej wiary, która przeprowadzi nas przez lęk, obawę i do serca wprowadzi prawdziwy pokój, taki jakiego świat dać nie może, ale może nam go przynieść, jak do zalęknionych Apostołów, zamkniętych w Wieczerniku Zmartwychwstały Chrystus ? ?Pokój wam?.
Na te najbliższe Święta Zmartwychwstania Pańskiego niech Chrystusowy pokój przepełniony ufnością zagości w naszych sercach. A na wszystkie trudne chwile, które będziemy w tym czasie przeżywać niech nas ogarnia moc Chrystusa, która silniejsza jest niż śmierć.
Niech Chrystus, który stanął na naszych drogach życia, niech nas umacnia swoją obecnością ? ?Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata?. Niech nam błogosławi i pomaga otwierać nasze serca na Miłość, która wszystko zwycięża.

Takiego pokoju ducha życzą
Wasi Duszpasterze

Wersja do druku – życzenia i błogosławieństwo stołu.pdf