Niedziela 22 grudnia 2019r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

  1. W najbliższy wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w Wigilię odprawimy tylko rano o godz. 7:00. We wtorek spotkamy się przy stole wigilijnym w naszych rodzinach. Jest to okazja do wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd połamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy, aby wieczerza wigilijna była postna i bez alkoholu. Mszę Świętą zwaną Pasterką odprawimy w naszej parafii o godz. 24:00.
  2. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte odprawiać będziemy jak w niedzielę. W czwartek drugi dzień świąt. Msze Święte odprawiać będziemy również jak w niedzielę, a ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele diecezjalne.
  3. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kolędowanie w naszej parafii rozpoczniemy 28 grudnia, kolęda w sobotę będzie na ul. Wyszogrodzkiej i Jesiennej, ale tylko domy jednorodzinne. Początek kolędy od godz. 9:00.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny z kostką do złożenia ABC Miłości, Gość Niedzielny ? podwójny numer w cenie 10zł i w nim dwa dodatki: scenariusz wieczerzy wigilijnej oraz list papieża Franciszka, który wyjaśnia symbolikę żłóbka, a także karty świąteczne i świece wigilijne.
  5. Kończymy dzisiaj nasze Rekolekcje Adwentowe. Serdeczne Bóg zapłać ks. Andrzejowi Sacher za dzielenie się miłością, która płynęła z serca ks. Andrzeja, a jest ona darem Boga, który rodzi się w Stajni Betlejemskiej, a ma się rodzić przede wszystkim w naszych sercach, by Bóg w nich działał i przez nas czynił świat piękniejszym. Dziękując za wszelkie dobro duchowe życzymy ciągłego wzrastania w mądrości i mocy Ducha Świętego i kształtowania umysłów i serc studentów, a w życiu osobistym tej pogody ducha i zawierzenia siebie jak Maryja Bogu. Szczęść Boże.