Niedziela 1 grudnia 2019r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Adwent przypomina nam, że realizując swoje życie doczesne oczekujemy na przyjście Jezusa Chrystusa. Pomocą mogą być okresowe nabożeństwa ? Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy w środy i soboty o godz. 18:00 oraz Rekolekcje Adwentowe, które przeżyjemy w dniach 20-22 grudnia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00, a na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 18:00 w sobotę.
  3. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
  4. Ofiar na prace przy naszym kościele w listopadzie wpłynęło od 102 Rodzin, przekazaliśmy ofiarę w kwocie 11000zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Caritas, jak co roku organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w ramach tego rozprowadza świece. Ofiary przeznaczone są na pomoc, którą prowadzi Caritas dla dzieci.
  6. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii ? Bóg zapłać.
  7. Za tydzień druga Niedziela Adwentu. W tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieci będą miały poświęcenie medalików.
  9. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, jak ogłaszaliśmy harcerki i harcerze zbierają artykuły spożywcze, słodycze, które w formie paczki będą przekazane dla naszych Rodaków na Ukrainie.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym cykl artykułów na przyjęcie Jezusa. Można nabywać karty świąteczne, a opłatek jest i będzie roznoszony w parafii, ale też można nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.