Niedziela 13 października 2019r. – Ogłoszenia

XXVIII Niedziela zwykła

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach polecajmy Bogu nauczycieli, katechetów wypraszając potrzebne dla nich łaski.
  3. Możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe za naszych zmarłych, jako wyraz pamięci o nich.
  4. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy 19 Dzień Papieski. Tradycyjnie, jak co roku, po Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla bardzo uzdolnionej młodzieży i dzieci jako Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za te ofiary.
  5. Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
  6. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.
  7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą o Duchu Świętym w czwartek 17 października na godz. 19:00.
  8. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku zaprasza na CZAS ? Czwartkową Adorację Seminaryjną. Będziemy modlić się w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich. Zapraszamy już w najbliższy czwartek 17 października do kaplicy naszego Seminarium przy ul. Arcybiskupa A. J. Nowowiejskiego 2. Rozpoczynamy o godz. 20:00 ? serdecznie zapraszamy.
  9. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Odpust. Na Różaniec fatimski zapraszamy na godz. 17:15. O godz. 18:00 odprawimy Sumę Odpustową, podczas której poświęcimy nową figurę Matki Bożej Fatimskiej, która stoi już w wieży kościoła. Serdeczne Bóg zapłać fundatorom tej pięknej rzeźby, a szczególnie panu Romanowi Świec, Lechowi Chodkowskiemu i panu artyście ? Tadeuszowi Biniewiczowi. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze Słowo Boże do nas skierowane przez ks. dr Grzegorza Adamiaka.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej ? Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny, a w nim ? O inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce. Przy wyjściu z kościoła można pocieszyć się smaczną kremówką Papieską ? cena 5zł, można i więcej, jako wsparcie wyjazdu wakacyjnego dla ministrantów i scholi.