Niedziela 16 czerwca 2019r. – Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  2. W dniach 21 ? 22 czerwca odbędzie się w naszej parafii Różańcowe Jerycho ? całodobowe czuwanie modlitewne, na którym zawierzać będziemy Bogu Polskę i cały świat. Zapraszamy wszystkich parafian od godz. 12:00 w piątek do godz. 12:00 w sobotę.
  3. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.
  4. W tym tygodniu zakończenie Roku Szkolnego. Serdecznie dziękujemy za owocną pracę wszystkim katechetom. Nadchodzące wakacje niech będą czasem odpoczynku i regeneracji sił do pracy na przyszły Rok Szkolny.
  5. W następną niedzielę będą zbierane podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało odprawiać będziemy o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tradycyjnie: ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kościoła. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Odpowiedzialni będą za ołtarze: za ołtarz pierwszy mieszkańcy ulicy: Żabia, Błotna i Łąkowa; za ołtarz drugi mieszkańcy ulicy: Gronowa, Jesienna, Letnia i Gęsia; za ołtarz trzeci mieszkańcy ulicy: Piaska i Lachmana; za ołtarz czwarty mieszkańcy ulicy Gierzyńskiego, Braci Jeziorowskich i Gintera. Bardzo prosimy o jak największe zainteresowanie w przygotowaniach ołtarzy wszystkich parafian, uczyńmy to naszą wspólną sprawą. W tę uroczystość zapraszamy całą asystę procesyjną, a także dzieci z Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Wszystkie dziewczynki, które będą sypały kwiatami podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 16:00, a nasz Chór Parafialny zapraszamy na próbę we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Gdy w naszych mieszkaniach będą osoby zbierające ofiary na kwiaty i dekorację ołtarzy ? okażmy im nasze zrozumienie.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny z silikonową opaską na rękę, a w Gościu Niedzielnym polecamy tekst o ciemnej stronie internetu ? ten artykuł koniecznie powinni przeczytać Rodzice i Dziadkowie.