Niedziela 26 maja 2019r. – Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

  1. Trwamy jeszcze w maju, miesiącu maryjnym. Na nabożeństwa ku czci Matki Bożej zapraszamy na godz. 17:30.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
  3. W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a odprawiać ją będziemy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca wraz z nabożeństwem wynagradzającym Najświętszej Maryi Pannie, na które zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  5. W sobotę 1 czerwca ? Dzień Dziecka, pamiętajmy o modlitwie za dzieci, wypraszając potrzebne im łaski.
  6. W sobotę rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, a odprawiać je będziemy po Mszy Świętej o godz. 18:00 ? będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa.
  7. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych przez dzieci klas IV. Dziękujemy Rodzicom, Katechetom za trud przygotowania ich dzieci do tej uroczystości. Dziękujemy tym Rodzicom, którzy przygotowali naszą świątynię do tej Uroczystości. Wszystkim za wszelkie dobro okazane ? serdeczne Bóg zapłać. Dzieci w tym tygodniu będą się spotykały na wspólnej Mszy Świętej o godz. 18:00. Zdjęcia grupowe i pojedyncze będą robione jutro od godz. 16:30, a na film z dzisiejszej uroczystości można się będzie zapisać jutro po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  8. POLA NADZIEI to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza opieką pacjentów w siedmiu hospicjach: w tym w pięciu hospicjach domowych (w Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i Żurominie) i dwóch hospicjach stacjonarnych (w Płocku i Pułtusku), w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby. Opieką obejmowani się także chorzy nienowotworowi w terminalnym okresie choroby, z objawami bólu lub innymi dolegliwościami. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z NFZ jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki trzeba po prostu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie czy miesiące życia ciężko chorych ludzi uczynić możliwie najgodniejszymi. Wolontariusze w przyszłą niedzielę do puszek będą zbierać ofiary na ten piękny cel ? Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny i artykuł ? W jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swych dzieci? Można nabyć też album z pierwszej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski ? Niech zstąpi Duch Twój.