Niedziela 28 października 2018r. – Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła

  1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.
  2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Na płockich cmentarzach Msze Święte będą odprawiane: na cmentarzu Zabytkowym o godz. 10:00, na katolickim o 12:00, na Komunalnym o 11:00, na Prawosławnym o 11:00.
  3. W piątek dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych ? Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 17:15 pomodlimy się za zmarłych, którzy w tym roku odeszli od nas i za tych, których polecamy w wypominkach jednorazowych i za nich o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą. Pamiętajmy o naszych zmarłych, ofiarujmy im dar Mszy Świętej, czy też módlmy się za nich w rocznych wypominkach.
  4. W tym tygodniu w Dzień Zaduszny przypada pierwszy Piątek miesiąca, chorych z racji Dnia Zadusznego odwiedzimy w sobotę od godz. 8:30. W sobotę pierwsza Sobota miesiąca ? Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00, zapraszamy również na nabożeństwo pierwszo-sobotnie wynagradzające za nasze grzechy.
  5. Prezydent Miasta Płocka informuje, że w dniu Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. Bielskiej i w okolicach cmentarza komunalnego. Jak dojechać i którymi autobusami ? ta informacja jest wywieszona na tablicy przy wyjściu z kościoła.
  6. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który poświęcony jest chrześcijanom w Pakistanie. Wspierajmy ich naszą modlitwą, aby w trudnych sytuacjach trwali przy Chrystusie, a ofiarami do puszek możemy wesprzeć ich w trudnych warunkach życia. Bóg zapłać za ofiary. Przy wyjściu możemy również zabrać ulotki ? informację o chrześcijanach w Pakistanie i jak im pomóc.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny z Komiksem nawiązującym do 100 Rocznicy Niepodległości oraz Gość Niedzielny ? o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli i dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu; odpust, który można uzyskać od 1 do 8 listopada.
  8. Stowarzyszenie Starówka Płocka informuje, że w dniach 1-2 listopada br. przed płockimi cmentarzami będzie prowadzona kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków znanych płocczan w ramach akcji ?Ratujmy Płockie Powązki?.
  9. Listopad to miesiąc, w którym szczególną pamięcią modlitewną otaczamy naszych bliskich zmarłych. Dlatego chcemy polecić w modlitwie dobremu Bogu Tych, którzy po ludzku patrząc odeszli z tego świata za wcześnie. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Katedralnej w Płocku 4 listopada 2018r. o godz. 16:00, w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej.