Niedziela 14 października 2018r. – Ogłoszenia

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
 2. Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach polecajmy Bogu nauczycieli, wychowawców, katechetów, pedagogów, wypraszając potrzebne łaski.
 3. Możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe jako wyraz pamięci o tych, którzy odeszli od nas.
 4. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie, jak co roku po Mszy Świętej zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.
 5. Następna niedziela jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
 6. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy o godz. 17:15.
 7. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy gościć Obraz z Relikwiami św. Stanisława Kostki. Natomiast w środę na godz. 16:00 zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:00 dzieci, młodzież, Rodziców, aby wspólnie wypraszać przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki potrzebne łaski i odnajdywać właściwą drogę życia. Obraz św. Stanisława Kostki będzie przebywał w naszym kościele do czwartku do godz. 11:00. Zapraszamy, szczególnie młodych do czuwania przed Obrazem z relikwiami św. Stanisława Kostki, a ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć różne akcje młodzieżowe, które nasza młodzież podejmuje. Za ofiary ? Bóg zapłać.
 8. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o Duchu Świętym na godz. 19:00.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny z artykułem ? jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.
 10. W środę 17 października 2018r. o godz. 18:00 w Auli Szkół Katolickich w Płocku, ul. Abp Nowowiejskiego 2a odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach wydarzenia Kobieta biznesu, pt. Przepis na sukces. Wystąpi na nim Grażyna Kasprzycka ? Rosikoń, właścicielna firmy Rosikon Press, która istnieje na polskim rynku od 1990 roku i jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny.
 11. PKN Orlen zaprasza na wyjątkowy Koncert ? Kantata Totus Tuus Cały Twój. W dniu 16 października 2018r. o godz. 19:00 w Bazylice Katedralnej w Płocku odbędzie się koncert z okazji 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II. Wykonawcami Koncertu będzie czwórka znakomitych polskich solistów: Dorota Osińska, Natalia Szroeder, Michał Gasz i Janusz Kruciński. Solistom towarzyszyć będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. W. Lutosławskiego oraz dwa połączone Chóry: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Tibi Domine. Na scenie pojawi się w sumie blisko 80 artystów pod dyrekcją charyzmatycznego Jakuba Milewskiego ? jednego z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.