Niedziela 22 kwietnia 2018r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele ? o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a modlitwą ogarnijmy i tych, którzy już pracują w Kościele Chrystusowym.
  2. W najbliższy wtorek 24 kwietnia odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Początek spotkania o godz. 16:00. Po spotkaniu będzie można odebrać stroje komunijne.
  3. Pola nadziei ? to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza opieką pacjentów w pięciu hospicjach domowych i dwóch hospicjach stacjonarnych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki, trzeba po prostu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie, czy miesiące życia ciężko chorych uczynić możliwie najgodniejszymi. Zbiórka na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 kwietnia przez wolontariuszy Caritas.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny z dodatkiem ? adhortacja apostolska papieża Franciszka ?Gaudete et exsultate? ? o świętości w świecie współczesnym.