Niedziela 24 grudnia 2017r. – Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia

  1. Dzisiaj już Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. A następnie Pasterka o północy, czyli o godz. 24:00, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa.
  2. Niech więc spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.
  3. W poniedziałek ? Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiać będziemy jak w niedzielę. We wtorek drugi dzień świąt. Msze Święte również odprawiać będziemy jak w niedzielę, a ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. W pierwszy dzień świąt ? w Uroczystość Bożego Narodzenia Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 10:30 odprawi Jego Ekscelencja Ks Bp Roman Marcinkowski. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
  5. Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym domu ? mieszkaniu oczekuje się na księdza. Prosimy, aby na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty od religii.
  6. Kolędowanie w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia od ul. Wyszogrodzkiej i Jesiennej w domach jednorodzinnych od godz. 9:00.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny z witrażem Bożonarodzeniowym, nowy numer Miłujcie się i Gość Niedzielny na Boże Narodzenie i Nowy Rok, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole. Można także nabywać karty świąteczne, kalendarze, film z uroczystości poświęcenia naszego kościoła i świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.