Niedziela 3 grudnia 2017r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy kolejny Rok Liturgiczny, w którym przeżywamy wydarzenia, jakich Jezus Chrystus dokonał dla naszego zbawienia. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
 2. Z okresem Adwentu są związane Msze Roratnie ? ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich parafian w środę i sobotę na godz. 18:00.
 3. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawimy o godz. 7:00 i 18:00. Osoby, które podjęły się Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka, niech dalej odmawiają tę modlitwę, a odnowienie podjęcia się Duchowej Adopcji przeniesiemy na Dzień Świętości Życia, który obchodzimy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 8 grudnia od godz. 12:00 do 13:00 przeżyjemy Godzinę Łaski ? nabożeństwo, na które zaprasza Matka Boża, by modlić się w swoich intencjach, naszych najbliższych, o nawrócenie grzeszników i ocalenie dusz idących do piekła. Zapraszamy.
 4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec za dar naszej świątyni i wszystkich jej ofiarodawców.
 5. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ? początek o godz. 18:00.
 6. 17 grudnia w Niedzielę w naszym kościele przeżyjemy koncert kolędowy pod tytułem ?Kędyż Go szukać? ? czyli Pastorałki z gwiazdami?, na który już dziś zapraszamy.
 7. Na dzień 15 grudnia zapraszamy na wspólną Wigilię, którą organizuje Parafia z Radą Osiedla, osoby samotne, starsze, matki samotnie wychowujące dzieci.
 8. Jak ogłaszaliśmy, nasze dzieci ze Scholi, Ministranci z Rodzicami przygotowali Kiermasz Świąteczny ? ozdoby, które dziś można nabywać przy wyjściu z kościoła, a ofiary będą wsparciem wyjazdu wakacyjnego naszych dzieci ze Scholi i Ministrantów.
 9. Ofiar na budowę kościoła w listopadzie wpłynęło od 138 Rodzin. Przekazaliśmy ofiarę w kwocie 14010zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Caritas jak co roku organizuje Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, w ramach którego rozprowadza świece. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc, która Caritas organizuje dla dzieci.
 11. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, ofiarami do puszek wspieramy Rodziny potrzebujące z naszej parafii ? Bóg zapłać.
 12. Za tydzień II Niedziela Adwentu ? w tę Niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Tej pomocy oczekują duszpasterze i wierni. Za dar serca i hojność ofiar już dziś mówimy Bóg zapłać.
 13. W tym tygodniu dokończymy roznoszenie Opłatka w naszej parafii.
 14. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców.
 15. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Różaniec, Miłujcie się, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny oraz Gość Niedzielny, a w nim artykuł ? Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? Możemy też nabywać film z uroczystości Poświęcenia naszego Kościoła, karty świąteczne i kalendarze na 2018r.