Niedziela 1 października 2017r. – Ogłoszenia

XXVI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się październik. Kościół w październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej, zwłaszcza w 100 rocznicę objawień maryjnych w Fatimie. Zachęca nas do codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie. W naszej świątyni nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17:15. We wtorki i czwartki w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych, a także młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Od najbliższej środy 4 października będziemy odprawiać po nabożeństwie różańcowym Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, przygotowując się do odpustu parafialnego w dniu 13 października.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca ? różaniec odprawimy o godz. 17:15 i po nim będzie 15-minutowe rozmyślanie i Msza Święta o godz. 18:00.
 5. W niedzielę 8 października będziemy obchodzić w Polsce 17 Dzień Papieski, który będzie przebiegał pod hasłem: ?Idźmy naprzód z nadzieją?. W tym dniu w przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary, które są przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej, tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia. W Płocku w tym dniu rozpoczną się również Dni Kultury Chrześcijańskiej, bliższe informacje są wywieszone na plakacie w gablocie.
 6. W tym tygodniu w czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Początek spotkania na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców.
 8. Zbliża się listopad ? możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe za naszych zmarłych.
 9. Ofiar na budowę kościoła we wrześniu wpłynęło od 166 Rodzin. Złożyliśmy ofiarę w kwocie 18310zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które pozwalają nam realizować prace wykończeniowe przy naszym kościele.
 10. W najbliższą sobotę 7 października obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W Polsce zostaje podjęta modlitwa różańcowa ?Różaniec do Granic?. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w tę modlitwę. Dlatego w najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 14:00 do naszej kaplicy, by odmówić cztery części różańca, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Razem módlmy się o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata, spełniając prośbę Matki Bożej Fatimskiej.
 11. Od najbliższej niedzieli w naszej parafii będziemy odprawiać Misje Święte przed Konsekracją naszego Kościoła. Dzięki zaangażowaniu naszych dzieci ze scholi, ministrantów, a także ich Rodziców i ks. Marcina, dotarł do każdej Rodziny program Misji wraz z zaproszeniem na Konsekrację. Za to zaangażowanie Dzieciom, Rodzicom i ks. Marcinowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Gdyby do którejś Rodziny program Misji wraz z zaproszeniem na Konsekrację nie dotarł, to można zabrać jeszcze przy wyjściu z kaplicy. Program Misji, to Msze Święte o godz. 10:00, 16:30 i 18:00 oraz Apel Jasnogórski o godz. 20:00 połączony z Różańcem. Włączmy się w to wielkie wydarzenie dla naszej parafii.
 12. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się, L?osservatore Romano, May Gość Niedzielny z bezpłatnym dodatkiem ? audiobook z drugą częścią powieści ?Quo vadis? Henryka Sienkiewicza oraz Gość Niedzielny z artykułem o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności. Można także nabywać Modlitewniki Fatimskie w cenie 8zł.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w pracach porządkowych przy kościele kilku panom, którzy pracowali. W tym tygodniu też można pomóc i dlatego kilku mężczyzn również zapraszamy, a od piątku będzie też praca dla kobiet ? i o taką pomoc również serdecznie prosimy.
Galeria zdjęć – prace wykończeniowe 1.10.2017r.