Niedziela 18 czerwca 2017r. – Ogłoszenia

XI Niedziela zwykła

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  2. W piątek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach ? wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.
  3. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się 80 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem ?Wdzięczność i misja? ? program jest wywieszony w gablocie.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Z tej racji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a Msze Święte odprawimy o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, również w sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wskazywał Chrystusa jako Zbawiciela świata.
  5. Jutro 19 czerwca o godz. 12:00 rozpoczniemy modlitwę wynagradzająco ? błagalną, tzw. Różańcowe Jerycho, które zakończymy we wtorek o godz. 12:00. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy, by wynagradzać Bogu za grzechy całego świata, prosząc o pokój i powstrzymanie zła, modląc się w intencji prześladowanych chrześcijan.
  6. W najbliższy czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała ? na Mszę Świętą zapraszamy na godz. 18:00. Po Mszy Świętej będzie procesja Eucharystyczna, dlatego zapraszamy całą asystę procesyjną, a po procesji poświęcimy wianki z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych modląc się jednocześnie o opiekę nad plonami i dobre urodzaje.
  7. Zbliża się koniec Roku Szkolnego. Serdecznie dziękujemy za owocną pracę wszystkim katechetom. Nadchodzą przez wszystkich oczekiwane wakacje. Niech będą czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej i bardziej wytężonej pracy w przyszłym roku szkolnym.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, nowy numer Miłujcie się, L?osservatore Romano, Gość Niedzielny ? a w nim o ciekawej migracji ze wschodu oraz Mały Gość Niedzielny z najnowszą płytą zespołu Arka Noego.