Niedziela 11 czerwca 2017r. – Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa odprawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszamy.
  2. Dobiega końca Rok Szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi przed zakończeniem roku ? w piątek od godz. 17:30, a w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 9:00 i 10:30, by podziękować Bogu za miniony rok szkolny.
  3. We wtorek 13 dzień miesiąca ? na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją zapraszamy na godz. 20:00.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ? Boże Ciało. Tego dnia w procesji Chrystus będzie wędrował ulicami naszych miast i drogami wsi. Przygotujmy się do tego wydarzenia zarówno duchowo przez sakrament pokuty, jak i zewnętrznie przez przygotowanie ołtarzy i dekorowanie mieszkań. Niech udział w tej uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa. Msze Święte w Boże Ciało odprawiać będziemy o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tradycyjnie: ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kaplicy. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Odpowiedzialni będą jak zwykle: za ołtarz pierwszy mieszkańcy ul. Żabiej, Błotnej i Łąkowej; za ołtarz drugi mieszkańcy ul. Gronowej, Jesiennej, Letniej i Gęsiej; za ołtarz trzeci mieszkańcy ul. Piaska i Lachmana; za ołtarz czwarty mieszkańcy ul. Gierzyńskiego, Dobrowolskiego i Gintera. Bardzo prosimy o jak największe zaangażowanie w przygotowaniu ołtarzy wszystkich parafian. Uczyńmy to naszą wspólną sprawą, nie tylko kilku osób. W tę uroczystość zapraszamy całą asystę procesyjną, a także dzieci z Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Wszystkie dziewczynki, które będą sypały kwiatami podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji. Gdy w naszych mieszkaniach będą osoby zbierające ofiary na kwiaty, okażmy im też nasze zrozumienie.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy: Rycerz Niepokalanej, L?osservatore Romano, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny z dodatkiem – śpiewnik z pieśniami na procesję Bożego Ciała.