Niedziela 28 maja 2017r. – Ogłoszenia

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a odprawiamy ją po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  2. Do końca maja trwają nabożeństwa maryjne, a od pierwszego czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, a odprawiać je będziemy po Mszy Świętej o godz. 18:00 ? wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiewana Litania.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie przed tą uroczystością 3 czerwca w sobotę. Rozpoczęcie czuwania o godz. 21:00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
  5. W czwartek Dzień Dziecka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za nasze dzieci, wypraszając dla nich mądrość, roztropność i odpowiedzialność.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą asystę procesyjną.
  7. W przyszłą niedzielę 4 czerwca obchodzić będziemy święto Dziękczynienia pod hasłem: ?Dziękujemy za Chleb?, a ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  8. W tym tygodniu były podjęte akcje zbierania ofiar na okna do naszej świątyni. Mieszkańcy z ul. Letniej przekazali ofiarę w kwocie 1370zł, z ul. Piłsudskiego 36 ? 1165zł, były też zbierane ofiary na ul. Dobrowolskiego i z poszczególnych bloków były przekazane ofiary: Dobrowolskiego 2 ? 50zł, Dobrowolskiego 3 ? 710zł, Dobrowolskiego 5 ? 730zł, Dobrowolskiego 6 ? 360zł, Dobrowolskiego 7 ? 880zł, Dobrowolskiego 8 ? 237zł, Dobrowolskiego 9 ? 1025zł, Dobrowolskiego 11 ? 116zł, Dobrowolskiego 15 ? 520zł. Dziękujemy też małej Oliwii (8 lat), która swoje oszczędności ze skarbonki przekazała na budujący się kościół. Dziękujemy paniom, które podjęły się zbierania ofiar i za to, że doświadczały prawdziwego zrozumienia ze strony mieszkańców, do których pukały.
  9. Przeżyliśmy dzisiaj w naszej parafii uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych przez dzieci z klas IV i V. Dziękujemy Rodzicom, Katechetom za trud przygotowania ich do tej uroczystości. Dziękujemy ks. Marcinowi za prowadzenie comiesięcznych spotkań w ciągu roku. Wszystkim za wszelkie dobro okazane ? serdeczne Bóg zapłać. Dzieci te w tym tygodniu będą spotykały się na wspólnej Mszy Świętej o godz. 18:00 do czwartku. Zdjęcia grupowe i pojedyncze będą robione jutro od godz. 16:30, a na film z dzisiejszej uroczystości można będzie się zapisywać jutro po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, a w Gościu Niedzielnym ? Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy ? 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek.