Niedziela 27 listopada 2016r. – Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy kolejny Rok Liturgiczny, w którym uobecniamy wydarzenia zbawcze. Rozpoczyna się okres Adwentu, ukazujący dwa elementy zbawcze tego czasu. Przygotowuje nas on do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. A równocześnie czasem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się duszę ludzką ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
  2. Z okresem Adwentu związane są Rorat i Rekolekcje Adwentowe. Roraty to Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich parafian w środę i sobotę na godz. 18:00. A Rekolekcje Adwentowe odprawimy w dniach od 16 do 18 grudnia.
  3. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, początek spotkania o godz. 18:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.
  5. Za tydzień II Niedziela Adwentu, w tę niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako ?Pomoc Kościołowi na Wschodzie?. Tej pomocy oczekują duszpasterze, jak też i wierni. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj mówimy ?Bóg zapłać?.
  6. Za tydzień również nasze dzieci wraz z Rodzicami przygotowują kiermasz piernikowych ozdób, które nabywając będzie można wesprzeć wyjazd dzieci na wakacyjne kolonie.
  7. Pan Organista z Opłatkiem w tym tygodniu od godz. 15:30 będzie na ul. Lachmana, a w sobotę od godz. 12:00 ul. Kolberga, Stodółkiewicza i Kopernika.
  8. Dzisiaj spotkanie różańcowe po Mszy Świętej o godz. 16:00.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Gość Niedzielny- a nim artykuł Chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem, pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji ?Szkoła nadziei? . Można także nabywać karty świąteczne i świece Caritas jako Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6zł i 12zł.