Niedziela 6 listopada 2016r. – Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła

 1. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Dzieci będą miały poświęcenie Różańców.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny wspieramy Kościół w Iraku. Możemy to czynić duchowo, modlitewnie, ale też materialnie. Dlatego ofiary złożone w przyszłą niedzielę do puszek będą wsparciem chrześcijan w Iraku, którzy doświadczają szczególnego prześladowania, są wypędzani, a często zabijani. Niech nasza ofiara pomoże im przetrwać ten trudny czas.
 3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy różaniec w intencji budowy naszego Kościoła.
 4. Ofiar na budowę kościoła w październiku wpłynęło od 136 Rodzin. Złożyliśmy ofiarę w kwocie 15190zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które pozwalają nam dalej prowadzić prace wykończeniowe naszej świątyni.
 5. W piątek 11 listopada ? przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ginęli za ?naszą i waszą? wolność. Również 11 listopada swój dzień patronalny ? imieniny, obchodzi ks. Marcin. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a szczególnie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00.
 6. Możemy jeszcze zapisywać na roczne wypominki za naszych zmarłych, wyrażając im w ten sposób naszą wdzięczność.
 7. W najbliższą sobotę 12 listopada zapraszamy na spotkanie do naszej kaplicy na godz. 19:00 z biblistą ks. Adamem Węgrzynem ? kontynuacja spotkania, by przybliżyć nam znajomość Pisma Świętego.
 8. Dzisiaj po Sumie poświęcimy Opłatek ? chleb na nasz stół wigilijny. Pan Organista rozpocznie roznoszenie Opłatka w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 15:30 na ul. Piłsudskiego, a w sobotę od godz. 12:00 na ul. Otolińska, Graniczna, Zagajnik, Oksińskiego i Wilgi. Ofiary składane przy tej okazji będą wsparciem budowy naszego kościoła. Bóg zapłać.
 9. Nasze dzieci wczoraj brały udział: Schola ? w przeglądzie piosenki religijnej w Gralewie, gdzie zdobyła 3 miejsce; a Ministranci w dekanalnym turnieju piłki nożnej w Słupnie, gdzie zajęli 1 miejsce w kategorii gimnazjum. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć.
 10. Od najbliższego czwartku po Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy odprawiać Nowennę, która ma nas przygotować na intronizację Jezusa Chrystusa jako Króla Polski.
 11. Na dzień 9 grudnia wspólnie z Radą Osiedla Międzytorze przygotowujemy wspólną Wigilię dla osób samotnych, starszych, samotnych matek z dziećmi. Kto z nas chciałby wziąć udział w takiej Wigilii, to można się będzie zgłosić po Mszach Świętych w dniu 20 listopada, aby wspólnie cieszyć się wieczerzą wigilijną.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej z kalendarzem, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Gość Niedzielny z artykułem ? Dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie? O tym zakazie przypomina nam instrukcja Kongregacji Nauki Wiary. Mówi ona również o tym, że Kościół usilnie zaleca grzebanie ciał, a kremację tylko dopuszcza.