Niedziela 9 października 2016r. – Ogłoszenia

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. Natomiast za tydzień po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
 2. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata i dla naszych rodzin. Na nabożeństwa różańcowe do naszej kaplicy zapraszamy na godz. 17:15.
 3. W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy w tym dniu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.
 4. Zbliża się listopad ? miesiąc pamięci o zmarłych. Możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe jako wyraz pamięci o tych, którzy już od nas odeszli.
 5. Za tydzień Niedziela Misyjna. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
 6. Dzisiaj, jak słyszeliśmy z listu Episkopatu, obchodzimy XVI Dzień Papieski. Zgodnie z prośbą Biskupów, naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga uzdolnioną młodzież.
 7. 15 października obchodzony jest na świecie Dzień Dziecka Utraconego. Diecezjalne duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Mszę Świętą w intencji dzieci zmarłych przed narodzeniem oraz ich rodziców i bliskich, która zostanie odprawiona 15 października o godz. 17:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W Roku Miłosierdzia pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzinach, wypełniając w ten sposób uczynek miłosierdzia.
 8. W czwartek 13 października przeżyjemy w naszej parafii Odpust. Msze Święte w uroczystość Odpustową odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na nabożeństwo fatimskie różańcowe zapraszamy w tym dniu na godz. 17:15. O godz. 18:00 odprawimy Sumę Odpustową Dziękczynną za 25lat istnienia naszej Parafii. Po tej Mszy będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Ten dzień dla naszej parafii jest Uroczystością, a więc wszyscy tez powinniśmy być na Mszy Świętej. Jest to dzień powszedni, ale dołóżmy wszelkich starań, by znaleźć czas na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii. W tym też dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 9. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy oczywiście w czwartek podczas odpustu, ale też szczególnie zapraszamy je na modlitwę różańcową we wtorek ? zapraszamy dzieci z klas III, IV i V.
 10. Akcja Katolicka w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej organizuje IV Bieg Papieski w dniu 17 października o godz. 11:00 od placu celebry do pomnika św. Jana Pawła II przy Katedrze. Bliższe informacje są na plakacie.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej z kalendarzem, Losservatore Romano, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny z obrazkiem Matki Bożej Częstochowskiej do pokolorowania, Gość Niedzielny. Można także nabyć album o Papieżu Franciszku i Kalendarz Rolników z wieloma praktycznymi radami w cenie 25zł.