Niedziela 2 października 2016r. – Ogłoszenia

XXVII Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  2. Rozpoczął się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. W naszej kaplicy nabożeństwa różańcowe odprawiamy o godz. 17:15. Serdecznie zapraszamy. Od najbliższego wtorku po nabożeństwie różańcowym będziemy odprawiać Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, przygotowując się do odpustu parafialnego w dniu 13 października. Odmawiając różaniec w sposób szczególny zapraszamy dzieci do udziału i odmawiania różańca ? we wtorek zapraszamy dzieci z klas III, a w czwartek dzieci z klas IV.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski pod hasłem ?Jan Paweł II ? bądźcie świadkami miłosierdzia?. W Płocku przeżyjemy również tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Bliższe informacje są wywieszone na plakatach. Biskupi proszą w tym dniu między innymi o wsparcie da powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów ? uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. My również to dzieło będziemy mogli wesprzeć naszymi ofiarami do puszek w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej.
  4. W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Początek spotkania na Mszy Świętej o godz. 18:00.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców.
  6. Zbliża się listopad, możemy zapisywać na wypominki roczne lub jednorazowe.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00.
  8. Ofiar na budowę kościoła we wrześniu wpłynęło od 135 Rodzin. Złożyliśmy ofiarę w kwocie 13680zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej z kalendarzem, Losservatore Romano, Ola i Jaś z filmem, Mały Gość Niedzielny z obrazkiem Matki Bożej Częstochowskiej do pokolorowania, Gość Niedzielny z tematem o obronie życia. Można także nabyć album o Papieżu Franciszku i Kalendarz Rolników z wieloma praktycznymi radami w cenie 25zł.