Niedziela 22 maja 2016r. – Ogłoszenia

 1. Trwa maj ? miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy o godz. 17:30.
 2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wiosek. Prosimy o ubranie naszych okien emblematami Eucharystycznymi lub obrazami. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Msze Święte w Boże Ciało odprawiać będziemy o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tradycyjnie: ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kaplicy. Ołtarze będą w tych samych miejscach.

Odpowiedzialni będą jak zwykle:

 • za ołtarz pierwszy mieszkańcy z ul. Żabiej, Błotnej i Łąkowej,
 • za ołtarz drugi mieszkańcy z ul. Gronowej, Jesiennej, Letniej i Gęsiej,
 • za ołtarz trzeci mieszkańcy z ul. Piaska i Lachmana,
 • za ołtarz czwarty mieszkańcy z ul. Gierzyńskiego, Dobrowolskiego i Gintera.

Bardzo prosimy o jak największe zaangażowanie w przygotowaniu ołtarzy wszystkich parafian, nie zostawiajmy tylko tych klika osób, które co roku są zaangażowane ? pomóżmy im, tu szczególna prośba do mieszkańców z ul. Dobrowolskiego i Gintera, by pomogli przy czwartym ołtarzu.

W tę uroczystość zapraszamy całą asystę procesyjną, a także dzieci z Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkie dziewczynki, które będą sypały kwiatami podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 16:00. Zapraszamy chór parafialny i wszystkich parafian do udziału w procesji Eucharystycznej. Gdy w naszych blokach będą osoby zbierające ofiary na kwiaty, okażmy im też nasze zrozumienie.

Również w czwartek, Boże Ciało, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

 1. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, wolontariusze przy naszej kaplicy zbierają ofiary do puszek, które są wsparciem działalności hospicjów prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej.
 2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy przede wszystkim Rodzicom, którzy troszczyli się o dobre wychowanie dziecka i doprowadzili je do spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. Dziękujemy katechetom, wychowawcom za włożony trud w przygotowaniu tych dzieci do tej uroczystości. Dziękujemy Paniom ? Joannie, Barbarze i Marii za ułożenie kwiatów i dekorację kaplicy. Dziękujemy Rodzicom, którzy pracowali przy sprzątaniu naszej kaplicy na tę Uroczystość. Wszystkim za wszelkie dobro okazane ? serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu dzieci pierwszokomunijne będą spotykały się na Mszy Świętej o godz. 18:00, a w czwartek o godz. 12:00. Zdjęcia grupowe i pojedyncze będą robione jutro ? w poniedziałek od godz. 16:30. Kto chciałby nabyć film z dzisiejszej uroczystości, to można będzie się zapisywać jutro po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 4. W najbliższy wtorek w naszej parafii organizujemy Maraton Biblijny ? czytanie Pisma Świętego od godz. 13:00 do 17:30. Ktokolwiek chciałby włączyć się w czytanie Pisma Świętego, to przy wyjściu można zapisać się na kolejny fragment czytania Pisma Świętego. A wszystkich zapraszamy do słuchania Słowa Bożego.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Miłujcie się, Rycerz Niepokalanej, Różaniec, L?osservatore Romano, Wiara Patriotyzm i Sztuka, Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny z praktycznym dodatkiem na Boże Ciało i Gość Niedzielny nawiązujący do Światowych Dni Młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej – zdjęcia 2016-05-22.