Niedziela 15 maja 2016r. – Ogłoszenia

Niedziela 15 maja 2016r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy o godz. 17:30, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto to podkreśla rolę, jaką Maryja spełnia w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, a jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z Bogiem.
 4. Również w przyszłą niedzielę 22 maja przeżyjemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 12:00. Dlatego serdeczna prośba, byśmy tę godzinę Mszy Świętej pozostawili dla tych dzieci i ich Rodzin.
 5. W przyszłą niedzielę wolontariusze przy naszej kaplicy będą zbierali ofiary do puszek, które są wsparciem działalności hospicjów, które prowadzi Caritas Diecezji Płockiej, a są to hospicja w Płocku, Pułtusku, Nasielsku, Przasnyszu i Żurominie.
 6. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 16:00, a spowiedź dla nich i ich Rodzin będzie w piątek od godz. 17:00.
 7. Kończy praktykę w naszej parafii ks. Diakon Piotr Pieczewski i rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie przed święceniami, by w dniu 4 czerwca w Katedrze Płockiej przyjąć święcenia kapłańskie. Niech Duch Święty oświeca i umacnia. Szczęść Boże.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia są czasopisma:
  „Gość Niedzielny”
  (z dodatkiem o zamachu na Jana Pawła II).
  „Rycerz Niepokalanej”,
  „Różaniec”,
  „L`osservatore Romano”,
  „Miłujcie się”,
  oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”
  (z praktycznym dodatkiem na Boże Ciało ).