Niedziela 11 lutego 2024r. – Ogłoszenia

VI Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich Rodziców. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich Rodziców.
  2. We wtorek 13 lutego, na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 20:00.
  3. W najbliższy czwartek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym na godz. 19:00.
  4. Dzisiaj 11 lutego, rocznica objawień w Lourdes, Kościół Katolicki obchodzi dziś Światowy Dzień Chorego. Dla osób chorych, w starszym wieku, wypraszajmy dla nich moc i siłę w dźwiganiu krzyża.
  5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej zaprasza do Akademii Wiary im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. W programie cztery wykłady. Pierwszy, który wygłosi Biskup Płocki dr Szymon Stułkowski, odbędzie się 20 lutego br. o godz. 18:45 w parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku. Szczegóły na plakacie, który znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  6. W środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post. Przyjmujemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć w naszym życiu kolejne dzieło nawrócenia. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Msze Święte w Środę Popielcową odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Rozpoczynamy też Nabożeństwa Wielkopostne – w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i 17:30 oraz Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17:30.
  7. Odpowiadając na prośbę ks. abp. Stanisława Gądeckiego i Caritas Polska, Biskup Płocki zarządza zbiórkę ofiar do puszek na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie, w Środę Popielcową 14 lutego 2024r. po Mszach Świętych.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, a w Gościu Niedzielnym artykuł „Popiół wskaże drogę” oraz Gość Extra – poświęcony temu, jak wykorzystać Wielki Post na głębsze zrozumienie własnego życia, wchodząc w relacje z Bogiem i innymi ludźmi.