Niedziela 29 października 2023r. – Ogłoszenia

XXX Niedziela zwykła

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, dzień modlitw za wstawiennictwem Wszystkich Świętych Pańskich – polecajmy nas samych, naszych bliskich i zmarłych. W oktawie tej uroczystości, a więc od 1 do 8 listopada można zyskać odpust przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Na płockich cmentarzach Msze Święte będą odprawiane: na cmentarzu Zabytkowym o godz. 10:00, na katolickim o godz. 12:00, Komunalnym i Prawosławnym o godz. 11:00.
  3. W czwartek Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 17:15 pomodlimy się za naszych zmarłych, którzy w tym roku odeszli od nas i za tych, których polecamy w wypominkach jednorazowych i za nich odprawimy Mszę Świętą o godz. 18:00. Pamiętajmy o naszych zmarłych, ofiarujmy im dar Mszy Świętej, czy też módlmy się za nich w rocznych wypominkach.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:00, a w sobotę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Gość Niedzielny, Gość Extra i nowe czasopismo „Misyjne drogi” – poświęcone jest miejscowym chrześcijanom, którzy kontynuują ewangelizacyjną posługę misjonarzy, często w miejscach, w których samych misjonarzy już nie ma. Są kolejnym pokoleniem misjonarzy, nauczycielami oraz dyrektorami szkół, pielęgniarkami, lekarzami, inżynierami, agronomami… Zakładają własne spółdzielnie i firmy, dając pracę za uczciwe pieniądze. Są na swoim. Zmieniają swój świat na lepszy. W dwumiesięczniku jak zawsze znajdziemy wiele ciekawych zdjęć, anegdoty misyjne, krzyżówkę, konkursy, fotoreportaże, wywiady, świadectwa misjonarzy, przepis kulinarny, felietony i dodatek dla najmłodszych „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki” (16 stron). Redakcja zaprasza też do włączenia się w projekt edukacyjnej pomocy dzieciom „Misja Szkoła”. Cena czasopisma 6zł.