Niedziela 4 czerwca 2023r. – Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  2. Ofiar na wsparcie naszej parafii wpłynęło od 64 Rodzin, przekazaliśmy ofiarę w kwocie 9230zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 odmówimy Różaniec w intencji wszystkich ofiarodawców naszej świątyni.
  4. W najbliższy piątek 9 czerwca przypada 4 rocznica święceń biskupich J.E. Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego. Księdza Biskupa w tym dniu ogarnijmy naszą modlitwą. A ks. Biskup na najbliższy piątek 9 czerwca udziela nam dyspensy od pokarmów mięsnych, a my uczyńmy wyrzeczenie wspomagając innych.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza w dniu 10 czerwca – sobota na drugie spotkanie z cyklu „Osiem duchów zła i sposoby walki z nimi”. Spotkanie poprowadzi i konferencje wygłosi ks. profesor dr hab. Leszek Misiarczyk, wykładowca w naszym Seminarium oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00, a program spotkania wywieszony jest w gablocie.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało odprawiać będziemy o godz. 7:30, 9:00, 10:30. 12:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 12:00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tradycyjnie: ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kościoła. Ołtarze będą w tych samych miejscach. Bardzo prosimy, by odpowiedzialnymi za przygotowanie ołtarzy byli mieszkańcy: za ołtarz pierwszy mieszkańcy z ul. Żabia, Błotna i Łąkowa; za ołtarz drugi mieszkańcy z ul. Gronowa, Jesienna, Letnia i Gęsia; za ołtarz trzeci mieszkańcy z ul. Piaska i Lachmana; za ołtarz czwarty mieszkańcy z ul. Gierzyńskiego, Braci Jeziorowskich i Gintera. Bardzo prosimy o jak największe zainteresowanie w przygotowaniu ołtarzy wszystkich parafian, uczyńmy to naszą wspólną sprawą. Na tę uroczystość zapraszamy całą asystę procesyjną, dzieci z Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy dziewczynki, które będą sypały kwiatami podczas procesji, również te z Pierwszej Komunii Świętej w czwartek na godz. 11:30, by Siostra pomogła im się poustawiać. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w naszej procesji. Gdy w naszych mieszkaniach będą osoby, które zbierają ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy – okażmy im nasze zrozumienie.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej: Rycerz Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć swój podpis pod projektem obywatelskim w obronie naszych dzieci (potrzebny będzie nr PESEL).